Nowy miesiąc? Problem w funduszach z odsetkami

Dla mnie luty jest już drugim miesiącem z bilancio. Samą obsługę budżetu domowego uważam za dopracowaną, i ew. uwagi ukazały się w poprzednich wersjach.

Niestety dopiero po pełnym miesiącu (łącznie z 1. lutym) mogę wykazać sprawy do poprawienia w funduszach.

Pieniądze z funduszy awaryjnego i bezpieczeństwa powinny być trzymane na kontach oszczędnościowych, aby mieć do nich szybki dostęp. Ewentualnie gdy nasz fundusz bezpieczeństwa obejmuje zabezpieczenie na pół roku lub dłużej część można umieścić w lokatach… Ale meritum mamy na kontach oszczędnościowych, najlepiej dobrze oprocentowanych. Aby w bilancio wszystko grało obecnie należy po miesiącu wprowadzić odsetki, które nam narosły.

No właśnie, ale skąd mamy wiedzieć ile jest to odsetek? Na przykład dla OpenOnline wystarczy zobaczyć ile dziennie zostało naliczanych. Ale w Alior Banku nie jest już takie proste, ponieważ w historii rachunku mamy zabieranie połowy kwoty na nocną lokatę, a później zwracanie tej kwoty – trudno wyliczyć odsetki.

Dlatego po 1. marca w bilancio naliczanie odsetek będzie automatyczne. W drugiej połowie lutego w konfiguracji Społeczności (community) pojawią się pola do określenia oprocentowania konta oraz kapitalizacji.

Sprawa funduszu oszczędnościowego jest prosta, bo plan mamy od dawna – czekamy na zamknięcie tematu grafiki…

Ten wpis został opublikowany w kategorii fundusze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.