bilancio 1.1.3

Idziemy z kolejnymi wersjami jak burza. Ale nie wiemy czy to są powody do dumy, ponieważ obecne wersje to 1.1.X czyli stricte poprawkowe (chociaż trafiają się małe nowości – również dzisiaj). Bardzo nas cieszy, że od 1.1.2 już w pełni funkcjonuje automatyczne naliczanie odsetek na kontach oszczędnościowych. Dzisiaj poprawiliśmy kilka innych spraw, do rzeczy.

Wersja 1.1.3budżet domowy - typy wydatków

 1. Nowości
  • budżet domowy – pokazanie w tabeli „Typy wydatków” podsumowań per subkategoria (#306)
 2. Zmiany
  • powiadomienia bilancio – informacja w jakim funduszu naliczono odsetki (#304)
  • obliczanie odsetek – gubiliśmy grosze z powodu braku zaokrąglania (#307)
  • fundusze / lokaty – niepoprawna data zakończenia lokaty, szczególnie dla 3 m-c (#308)
  • powiadomienia bilancio – dopracowanie wyglądu boksa na powiadomienia (#309)

Zmiana w budżecie domowym nas bardzo cieszy, teraz jeszcze łatwiej możemy zobaczyć jakie wydatki kryją się pod hasłem samochód lub zakupy. Wystarczy kliknąć małą strzałkę przy głównym typie wydatku, a od razu pokażą nam się zawarte subkategorie.

Jako, że polecamy Wam na blogu lokaty i konta oszczędnościowe, z których sami korzystamy to po ostatniej promocji Lokata na Wyścigi zobaczyliśmy, że źle liczyliśmy odsetki i datę zakończenia lokat. Podczas małych podsum nie robiliśmy zaokrągleń do pełnych groszy i stąd nasza metoda licząca odsetki gubiła kilka zł.

Podobnie sytuacja wyglądała z datą zakończenia lokaty. Przyjęliśmy nieopatrznie założenie, że 1 miesiąc = 3o dni, stąd lokata 3 m-c trwa 90 dni. Niestety jest to uzależnione od długości miesiąca (np. w Open Online) i musieliśmy zmienić algorytm.

Miłego korzystania! Czekamy jak zwykle na wszelkie uwagi i propozycje od Was.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii info. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.