Express Elixir coraz bardziej dostępny?

Express Elixir - logoSłyszeliście o Express Elixir? Nie przejmujcie się jeśli nie, ponieważ obecnie najbardziej popularnym system do płatności natychmiastowych jest komercyjny system BlueCash. Na początku był „sam sobie” – poprzez bluecash.pl można wykonać przelew pomiędzy kilkunastoma bankami, później niektóre banki zintegrowały się z BlueCash czując kasę (chociażby w mBanku wprost z systemu transakcyjnego możemy skorzystać z szybkiego przelewu) i stało się prościej i w miarę akceptowalnie. Pomijając momenty kiedy BlueMedia (twórca BlueCash) zabraknie na którymś koncie pieniędzy i musimy ciut dłużej poczekać na realizację przelewu…

Ale dlaczego prywatne firmy zajmują się przelewami? Bo niestety KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa) przespała internetowy boom, a mogła ugrać dobre ciacho zastępując wysłużony system Elixir czymś świeżym, natychmiastowym i pobierać za to kilka złotówek od transakcji.

Od kilku miesięcy KIR stara się wdrożyć Express Elixir, który jeszcze przed premierą był przez nich okrzyknięty wielkim hitem, który ma zastąpić system sesyjny systemem ciągłym. Niestety na dzień dzisiejszy Express Elixir dostępny jest w 5 (słownie: PIĘCIU) bankach:

  • BZ WBK, jeszcze w formie testu (brak odbioru od 16 do 8)
  • BRE Bank (brak odbioru od 18 do 8)
  • ING Bank Sląski (24h)
  • Meritum Bank (24h)
  • Bank Millenium (brak odbioru od 22:00 do 3:00)

Na dodatek tylko w 2 bankach jest to naprawdę natychmiastowy przelew, w pozostałych musimy czekać nawet do 8 rano na odbiór przelewu. Dlatego jeśli chcesz zrobić szybki przelew polecam niebieską stronę, a Express Elixir traktujmy jako nowinkę.

Na bieżąco aktualizowana tabela dostępności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ze świata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.