Mieszkania w nowych blokach będą tańsze niż w wielkiej płycie?

Kilka lat temu w mediach przebiła się informacja, że budynku z wielkiej płyty (mające obecnie 40-60 lat) w ciągu najbliższych lat będzie trzeba wyburzyć z powodów przeróżnych wad. Mamy nadal okres świąteczny, dlatego dzisiaj polecamy ciekawą lekturę. Tekst na temat jakości wykonania bloków mieszkalnych oddawanych do użytku w przeciągu ostatnich lat w porównaniu do wielkiej płyty.

Przez niektórych znienawidzone bloki z tzw. wielkiej płyty przetrwały 30-50 lat często w dobrym stanie. Są przedmiotem obrotu, znajdują nabywców, uzyskują niezłe ceny. Według mnie taka przyszłość niestety nie czeka obecnych projektów deweloperskich – komentuje doradca rynku nieruchomości Tomasz Błeszyński. – Już na niektórych rocznych apartamentowcach widać spływającą farbę z elewacji, odpryski, pęknięcia czy wilgoć atakującą ściany. Współczesne apartamentowce z biegiem lat będą wyglądały gorzej niż obecnie płyta.

Dlaczego o tym piszemy? Większość nowych mieszkań dzisiaj kupowanych jest „brana na raty”. Możliwe, że w momencie spłaty kredytu hipotecznego mieszkanie będzie niestety nic nie warte…

Źródło: Czy bloki z wielkiej płyty stanowią zagrożenie dla mieszkańców?

Ten wpis został opublikowany w kategorii ze świata i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.