Chcesz mieć emeryturę? Odkładaj minimum 10%

Jeśli obserwujecie rynek finansów i to co dzieje się na świecie doszliście pewnie do tego samego wniosku co my. Nieaktualne jest pytanie – ile wyniesie moja emerytura? Teraz to pytanie brzmi: ile muszę odłożyć, aby przeżyć?

Niestety, obecni 20-40 latkowie w najlepszym wypadku dostaną zasiłek emerytalny (obecnie jest to emerytura minimalna, ~500 zł). Na nic więcej nie ma co liczyć. I radzimy traktować ewentualną państwową emeryturę jako miłą niespodziankę, niż coś co się należy.

Co zatem zrobić? Tak zbudować swój budżet domowy, aby móc z niego odkładać minimum 10% dochodu. Nie każemy Wam brać pod uwagę wzrostu cen, inflacji i innych czynników. Z perspektywy czasu to nie ma sensu. Najważniejsze to aby odkładać i tych środków nie ruszać.

Zacznij już dziś! A najlepiej zrób to wczoraj. I oczywiście pamiętaj o funduszu bezpieczeństwa (oszczędności pozwalające przeżyć 3-6 m-c), bo to podstawa podstaw.

Ten wpis został opublikowany w kategorii oszczędności, ze świata i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.